Гастрономија

Крцкави чоколадни плочки

 

Потребни состојки:

400 г чоколадо (млечно или темно)

2 чаши крцкави житарки

Начин на подготовка:

  1. Во длабок сад стопете го чоколадото, потоа додајте ги крцкавите житарки и убаво измешајте да се соединат состојките.
  2. Смесата истурете ја во тавче на кое претходно сте ставиле хартија за печење, израмнете ја и ставете го тавчето во фрижидер најмалку 30 минути да се стегне смесата.
  3. Извадете го тавчето од фрижидер и исечете го чоколадото на лентички или форми по ваш избор. Во добро затворен сад во фрижидер, чоколадните плочки можат да траат до еден месец.

На здравје!

 

Related posts

Печени пилешки гради со песто од босилек

Biba

Коктел џин-тоник

Biba

Едноставен рецепт за пилешко со шампињони

Biba

Овој сајт користи колачиња за подобрување на корисничкиот интерфејс. Прифати Прочитај

Почитувани! Не е дозволено копирање на текстови од Прекрасен свет.