Забава

Кристијано Роналдо со нова скапа играчка

 

Кристијано Роналдо не е познат само како еден од најдобрите фудбалери на светот, туку и по неговиот интерес за скапи играчки на четири тркала.

Неговата колекција брои многу скапи автомобили: ферари, бентли, бугати, ролс-ројс, се само некои од брендовите што ги поседува.

Тој неодамна се пофали дека е единствен сопственик на најскапото бугати, La Voiture Noire.

Последниот примерок во неговата автомобилска ергела е McLaren Sena, автомобил кој чини “само” 750 илјади фунти.

Колку за потсетување, овој автомобил е произведен во ограничени 500 примероци.

 

https://www.instagram.com/p/Bx2IXW2oxtg/?utm_source=ig_web_copy_link

 

Related posts

Денес е Меѓународниот ден на среќата

Biba

Поради несреќата на Болдвин, Двејн Џонсон повеќе нема да користи вистинско оружје на снимањата

dart

Бил и Мелинда Гејтс купија куќа од 43 милиони долари во калифорнискиот Дел Мар

Biba

Овој сајт користи колачиња за подобрување на корисничкиот интерфејс. Прифати Прочитај

Почитувани! Не е дозволено копирање на текстови од Прекрасен свет.