Гастрономија

Крем од лимон и капини

 

Потребни состојки:

3 јајца

280 г шеќер

60 г пченкарно брашно

сок и рендана кора од 3 лимони

850 мл вода

250 г капини

Начин на подготовка:

  1. Јајцата, 250 г шеќер, пченкарното брашно и изренданата кора од 3 лимони ставете ги во сад и изматете ги да добиете цврста смеса.
  2. Смесата претурете ја во тенџере, додајте го сокот од трите лимони и 750 мл вода.
  3. Загрејте ја смесата на средна температура со постојано мешање дa почне да врие.
  4. Кога ќе почне да врие тргнете го тенџерето од шпорет и смесата прецедете ја низ цедалка во сад за сервирање или во поединечни чашки, и ставете ги во фрижидер.
  5. Од капините тргнете на страна една рака за сервирање, а останатите заедно со 30 г шеќер и 100 мл вода ставете ги во мало тенџерче на шпорет.
  6. Нека проврие 5 минути додека овошјето да омекне и тргнете го да се олади.
  7. Лимоновата крема послужете ја декорирана со сварените и со свежите капини.

На здравје!

 

Слични написи

Бели тестенини со павлака, пилешко и зеленчук

Biba

Чипс од јаболка

Biba

Коктел џин-тоник

Biba

Овој сајт користи колачиња за подобрување на корисничкиот интерфејс. Прифати Прочитај

Почитувани! Не е дозволено копирање на текстови од Прекрасен свет.