11.8 C
Скопје
25 февруари 2024
Убавина

Кремасти бронзери за заводливо лице

Летото е пред нас и едвај чекате вашата кожа и лице да добијат заводлив тен кој се чини дека ги крие сите несовршености. Меѓутоа, ако не сакате да го чекате тој изглед на исончана кожа, постојат производи за убавина кои совршено го имитираат. Тоа се бронзери кои на шминката ѝ дава исончан изглед, но и ја истакнува природната убавина на лицето, само треба да знаете како правилно да го нанесете. Кремастите типови на бронзер се особено популарни во лето, лесно се размачкуваат и ѝ даваат на кожата природен и сјаен изглед.

Пред да започнете со нанесување, подгответе ја кожата со чистење на лицето и нанесување хидратантна крема. Потоа нанесете го крем-бронзерот на местата на лицето кои природно потемнуваат кога сте изложени на сонце, како што се слепоочниците, јаготките итн. Добро размачкајте за да не останат видливи линии.

Предлози за пет бронзери со кои за кратко време ќе постигнете заводливо исончан и егзотичен изглед.

  • Nyx – Wonder stick dual face lift

 

  • Essence – Baby got bronze

  • Max Factor – Miracle sheer gel bronzer

  • Revolution – Chocolate bronzer

  • NARS – Bronzing cream

Слични написи

Пластична хирургија без употреба на скалпел и без лузни

Biba

Трикови за идеално фенирање на косата

Biba

Машката брада има повеќе патогени бактерии отколку кучешкото крзно

Biba

Овој сајт користи колачиња за подобрување на корисничкиот интерфејс. Прифати Прочитај

Почитувани! Не е дозволено копирање на текстови од Прекрасен свет.