Забава

Концертна турнеја на најголемите домашни музички ѕвезди

За првпат кај нас, Мозаик 2020 – голема заедничка концертна турнеја на нашите најголеми домашни ѕвезди. Затоа што заедно сме посилни! На иста сцена ќе настапат: Владо Јаневски, Влатко Стефановски, Елита Пет, Слаткаристика, Нокаут, Џамбо Агушеви Оркестар, Дани Димитровска, Ферус Мустафов, Туна, Рок симфони и Сам.

Скопје – 28 февруари, А1 Арена „Борис Трајковски“
Прилеп – 14 март, Центар за култура „Марко Цепенков“
Куманово – 21 март, Центар за култура „Трајко Прокопиев“

Влезници во продажба на продажната мрежа на МК тикетс.

Биди и ти дел од најдобриот музички мозаик!

 

Слични написи

Најмладата баба на светот добила внук на 23 години

Biba

Kudadoo, најдобриот луксузен ресорт на светот

Biba

Поврзаност на играта Fortnite со разводите

admin

Овој сајт користи колачиња за подобрување на корисничкиот интерфејс. Прифати Прочитај

Почитувани! Не е дозволено копирање на текстови од Прекрасен свет.