Спорт

Кичевчанкатa Андреа Белеска потпиша за Анкара Јенимаале

Кичевчанката Андреа Белеска потврди дека следната сезона ќе ги брани боите на Анкара Јенимаале Беледијеси.

Претходно своевремено беше дел од ЖРК Металург, романските екипи Рамницу Валчеа и Данубиус Галаци.

Нашата репрезентативка (24) лани ги пропушти бараж средбите на Македонија против Шведска за настап на Светското првенство во Германија.

Слични написи

Малерот на Дел Потро

admin

Веселин Вујовиќ и неговиот револуционерен план за спас на ракометот

Biba

Платини: “Никогаш не била полесна одлуката кој треба да ја добие Златната топка”

Biba

Овој сајт користи колачиња за подобрување на корисничкиот интерфејс. Прифати Прочитај

Почитувани! Не е дозволено копирање на текстови од Прекрасен свет.