Сцена

Кејт Бланшет ги воодушеви фановите со својата трансформација

 

Славната австралиска актерка Кејт Бланшет се реши за трансформација на својот изглед и својата руса коса ја обои во костенлива нијанса. Фановите оваа промена ја дочекаа со воодушевување.

Бојата на својата коса Кејт ја смени заради улогата во претставата која ја игра во театарот. Можеби бојата на косата е само привремена, но сите се согласни дека прекрасно ѝ стои, и го нагласува порцеланскиот тен на лицето и нејзините очи.

Својот нов изглед Кејт Бланшет го претстави на доделувањето на наградите BAFTA во Лондон. Освен бојата на косата, Бланшет привлече внимание и со елегантниот црн фустан со раскошни детали на деколтето, од дизајнерот Кристофер Кејн.

 

Слични написи

Како Џеј Ло на 52 години има тело на 20-годишна девојка

dart

Доделувањето на наградите Оскар би можело да се одложи

Biba

Ед Ширан и Џастин Бибер направија уште еден заеднички проект

Biba

Овој сајт користи колачиња за подобрување на корисничкиот интерфејс. Прифати Прочитај

Почитувани! Не е дозволено копирање на текстови од Прекрасен свет.