Автомобилизам

Кен Блок ја освојува планината Тианмен во Кина

 

Кен Блок, човекот кој се прослави со неговите „гимкана“ видеа, каде до максимум ги доведуваше автомобилите и принципите на рели возење, реши да освојува нови предизвици.

Гимкана видеата ги замени со „климбкана“. Дрифтањето на рамно го замени со дрифтање на планински патеки.

Ја освојува патеката на планината Тианмен во Кина.

Погледнете го видеото.

 

 

 

Можеби ќе ве интересира

Citigo-e iV е првиот електричен автомобил на Шкода

Biba

Honda Civic Type R не е веќе кралот на Нирбергринг

Biba

Електричниот ID. R на Фолксваген се подготвува за рушење на рекордот на Nurburgring Nordschleife

Biba

Овој сајт користи колачиња за подобрување на корисничкиот интерфејс. Прифати Прочитај

Почитувани! Не е дозволено копирање на текстови од Прекрасен свет.