Гастрономија

Кафе со чоколадо и слатка павлака

 

Потребни состојки:

200 мл врело филтер кафе

50 г чоколадо

35 мл слатка павлака

10 г шеќер

цимет за декорација

Начин на подготовка:

  1. Чоколадото стопете го на пареа, додајте ја слатката павлаката и измиксирајте.
  2. Во смесата додајте ги кафето и шеќерот и повторно измиксирајте.
  3. Готовата мешавина кафе сипете ја во две чаши и декорирајте го кафето со цимет.

На здравје!

 

Можеби ќе ве интересира

Сладолед тирамису

Biba

Екстремна чоколадна торта

Biba

Индиски лепчиња (наан) со лук

Biba

Овој сајт користи колачиња за подобрување на корисничкиот интерфејс. Прифати Прочитај

Почитувани! Не е дозволено копирање на текстови од Прекрасен свет.