Љубов и секс

Карактеристики кои мажите ги обожаваат кај жените

Сите луѓе се разликуваат едни од други. И сите мажи не се привлечени од жени поради истите карактеристики. Сепак, постојат генерални особини кои повеќето мажи ги сакаат кај жените.

  • Детинеста – Мажите сакаат разиграни, весели и безгрижни жени, кои не драматизираат и знаат да уживаат во животот. Баш како децата.
  • Сака секс – Мажите го сакаат сексот и тоа не е тајна. Затоа, мажот покрај себе сака жена која знае да ужива во сексот и со неа може да разговара и да практикува сè што е поврзано со сексот.
  • Мистериозна – Таинствените и по малку мистериозните жени се многу интересни за мажите. Оние што своите адути ги откриваат уште на првиот состанок се интересни, но само краткорочно.
  • Немала многу партнери – Колку и да им е привлечна жена со изразена сексуалност, мажите сепак сакаат да им се први на жените, или барем да имала малку партнери.
  • Самостојна – Самодовербата е карактеристика што мажите ја сакаат кај жената. Сакаат жени кои не се плашат да го направат првиот чекор.
  • Има мајчински инстинкти – Иако живееме во дваесет и првиот век и на жената за да се оствари не ѝ е потребно да стане мајка, мажите сакаат кога жената има мајчински инстинкти. Тоа им е во природата и не можат да се борат со инстинктот.
  • Ексцентрична – Мажите ги привлекуваат жени што се разликуваат од генералната карактеристика за жени. Сакаат жени што не ги интересира туѓото мислење и цврсто држат до својот став.

Слични написи

Колку пати неделно треба да имаме секс за да го забавиме стареењето?

Biba

Може ли да опстане бракот без секс

Biba

Треба ли да останете пријатели по раскинувањето на врската?

admin

Овој сајт користи колачиња за подобрување на корисничкиот интерфејс. Прифати Прочитај

Почитувани! Не е дозволено копирање на текстови од Прекрасен свет.