Видеа

Како да се замрзне вода во чаша за само неколку секунди

Како да се замрзне вода во чаша за само една секунда. За експериментот ќе ви биде потребна една чаша вода, сламка и сол.

Погледнете го видеото и потоа може да го пробате сами екпериментот.

https://youtu.be/OUQZpg_OnkE

Слични написи

18 стилски трикови за мажи

admin

Страшни природни феномени снимени со камера

admin

Како да го исчистите својот дом најлесно и најбрзо

admin

Овој сајт користи колачиња за подобрување на корисничкиот интерфејс. Прифати Прочитај

Почитувани! Не е дозволено копирање на текстови од Прекрасен свет.