Убавина

Како да направите целосна детоксификација на кожата за 3 дена

 

Прв ден.

За време на викендот за детоксификација на телото му е потребна храна богата со корисни состојки, па наполнете го фрижидерот со нив. Ова се првенствено свежо овошје и зеленчук: јаболка, грозје, брокула, моркови и домати.

Втор ден.

Подгответе чај од коприва, ѓумбир, бурдо или глуварче. Овие билки се познати по нивното антивоспалително дејство и по подобрување на работата на црниот дроб и бубрезите, а ќе ги елиминираат и подочниците. Ако чувствувате потреба за кофеин, пијте зелен чај, кој е одличен извор на антиоксиданси. Масажата промовира елиминација на штетните материи од телото. Концентрирајте се на главните точки на лимфниот систем – вратот, пазувите, стомакот, препоните и наборот зад коленото. Вечерта направете домашен третман за лице.

Ден 3.

Пилингот за време на туширање ги буди сите сетила. Користете производи на база на кафе, кои ја подобруваат циркулацијата и ги исфрлаат токсините од телото. Вежбите како што се брзо одење и јога промовираат елиминација на токсините од телото. Длабокото дишење за време на вежбањето го стимулира лимфниот систем и обезбедува многу поголем внес на кислород. Обидете се да извршите движење за поздравување на сонце или слични вежби кои ја подобруваат работата на дигестивниот систем. Навечер нанесете маска за лице.

Можеби ќе ве интересира

Зошто предвреме ни побелува косата?

Biba

Модни грешки поради кои ќе изгледате 5 килограми подебели

dart

Сексот во функција на убавината

Biba

Овој сајт користи колачиња за подобрување на корисничкиот интерфејс. Прифати Прочитај

Почитувани! Не е дозволено копирање на текстови од Прекрасен свет.