Забава

Како влијае првото утринско кафе на мозокот

 

Кафето стимулира лачење на адреналин и допамин. Поради тоа, срцето почнува забрзано да работи и се зголемува чувството на среќа.

На сличен начин, само во помал степен, функционира и кокаинот, и токму поради тоа кафето предизвикува блага зависност.

За повеќе информации, погледнете го видеото во продолжение:

 

Слични написи

Јужна Кореја ја забрани продажбата на кафе во училиштата

Biba

Кристијано Роналдо со нова скапа играчка

Biba

Италијанскиот произведувач на слатки Ferrero ја понуди најслатката работа на светот

admin

Овој сајт користи колачиња за подобрување на корисничкиот интерфејс. Прифати Прочитај

Почитувани! Не е дозволено копирање на текстови од Прекрасен свет.