И официјално Маурицио Сари е новиот тренер на Јувентус

 

Официјално, Маурицио Сари е новиот тренер на Јувентус, а веста е потврдена на официјалната страна на клубот од Торино.

По фантастичната прва сезона на клупата на Челси, освојувањето на третото место во Премиер лигата и трофејот од Европската лига, Сари реши да се врати на тлото на родната Италија и да го преземе актуелниот италијански првак Јувентус.

Сари потпиша тригодишен договор со “Старата дама”, со што се потврдија бројните написи во кои одамна се најавуваше дека ќе биде тренер на Јувентус.

 

Забрането е копирање на текстот!