Спорт

И официјално Маурицио Сари е новиот тренер на Јувентус

 

Официјално, Маурицио Сари е новиот тренер на Јувентус, а веста е потврдена на официјалната страна на клубот од Торино.

По фантастичната прва сезона на клупата на Челси, освојувањето на третото место во Премиер лигата и трофејот од Европската лига, Сари реши да се врати на тлото на родната Италија и да го преземе актуелниот италијански првак Јувентус.

Сари потпиша тригодишен договор со “Старата дама”, со што се потврдија бројните написи во кои одамна се најавуваше дека ќе биде тренер на Јувентус.

 

Слични написи

Во Доха официјално е претставено логото на Светското првенство во фудбал Катар 2020

Biba

Буфон на прагот на потпишување на договор со PSG

Biba

Веселин Вујовиќ и неговиот револуционерен план за спас на ракометот

Biba

Овој сајт користи колачиња за подобрување на корисничкиот интерфејс. Прифати Прочитај

Почитувани! Не е дозволено копирање на текстови од Прекрасен свет.