Спорт

Испадите на Мурињо немаат граници

Жосе Мурињо е човек кој има многу експлозивен карактер. Често се бунтува, бурно реагира и луѓето го прифаќаат како таков. Но, на вчерашниот натпревар од петтото коло на Лигата на шампиони помеѓу Манчестер Јунајтед и Јанг Бојс на Олд Трафорд, по завршувањето на натпреварот и постигнатиот победнички гол на Црвените ѓаволи во последните минути од судиското надополнување, се надмина самиот себе.

Во еден момент Португалецот ги дофати шишињата со вода за фудбалерите што се наоѓаат покрај теренот и ги расфрла на сите страни.

Ова е врв дури и за него.

Погледнете го видеото.

Слични написи

УЕФА реши да го воведе VAR системот и во Лига на шампиони

admin

Страшен пад на двократната светска шампионка

Biba

Сари стана првиот италијански тренер кој се пласирал во финалето на Европската лига

Biba

Овој сајт користи колачиња за подобрување на корисничкиот интерфејс. Прифати Прочитај

Почитувани! Не е дозволено копирање на текстови од Прекрасен свет.