Технологија

Инстаграм ја зголеми должината на Reels

 

Социјалната мрежа Инстаграм ја дуплираше претходната должина на Reels.

Корисниците на Instagram Reels сега можат да снимаат и објавуваат клип долг до 60 секунди, додека претходно должината беше ограничена на 30 секунди. Да потсетиме, Instagram Reels на својот почеток, односно пред скоро една година, може да биде долга само 15 секунди.

Јасно е дека Инстаграм со своите потези сака да обезбеди повеќе „простор“ за креаторите на содржини.

ТикТок ја зголеми должината на клипот од една на три минути малку порано, што им даде поголема слобода на креаторите. Оваа должина на клипови е особено корисна за готвење клипови, како и за раскажување приказни.

Можеби ќе ве интересира

Просечниот корисник на мобилен телефон во 2018 година онлајн поминал повеќе од еден месец

Biba

НАСА ги претстави најновите одела за престој во вселената

Biba

Вештачката интелигенција подобро ги предвидува карактерните црти на поединците отколку луѓето

Biba

Овој сајт користи колачиња за подобрување на корисничкиот интерфејс. Прифати Прочитај

Почитувани! Не е дозволено копирање на текстови од Прекрасен свет.