Технологија

Инстаграм им овозможи на корисниците со IOS опција што ќе им го олесни користењето

Инстаграм внесе новина во користењето на нивната мрежа: опција која им дава можност на корисниците да објавуваат во исто време на повеќе профили.

Опцијата е достапна за сите корисници на IOS оперативните системи, а дали и кога оваа опција ќе ја добијат корисниците на андроид и другите оперативни системи сè уште е непознато.

Опцијата “self-regram” се појавува пред да се објави написот. Под опцијата за означување на луѓе и додавање на својата локација, ќе се појави опција “post to other accounts” која ќе ви овозможи да одберете на кои други профили сакате да го објавите написот.

Оваа опција им заштедува време на многу корисници кои имаат повеќе профили на Инстаграм.

За оваа опција уште порано имаше гласини, но беше демантирана.

Минатата година Инстаграм овозможи делење на опцијата “story”, која на корисниците им овозможи да го споделуваат своето или да превземаат “story” од други корисници.

Слични написи

Пристигна најголемиот iPhone до сега

Biba

Кинеската сонда Chang’E-4 се подготвува за слетување на Месечината

admin

Телескопот Хабл направи фасцинантна фотографија на спирална галаксија

Biba

Овој сајт користи колачиња за подобрување на корисничкиот интерфејс. Прифати Прочитај

Почитувани! Не е дозволено копирање на текстови од Прекрасен свет.