Љубов и секс

Зошто не би требало да се туширате пред секс

Иако најмногу сакате пред секс да се истуширате за да мирисате свежо, сепак, би можеле да размислите таа навика да ја смените и да имате секс со партнерот без претходно туширање.

Интензивното туширање пред секс има свој недостаток – партнерот не може да ве намириса.

Во овој случај не мислиме на тоа дека партнерот не ве сака туширани, туку поради средствата за хигиена не може да го помириса вашиот природен, личен мирис. Таквиот мирис при сексот е многу важен.

Мешавината од вагиналниот секрет, ејакулатот и потта, ја зголемува веројатноста за оргазам. Затоа, за поинтензивен оргазам туширајте се после сексот, не и пред него.

Слични написи

Колку време им треба на жените за да доживеат оргазам

Biba

Живеете заедно, а спиете во одвоени кревети

Biba

Жените откриваат кои пози најлесно ги доведуваат до оргазам

Biba

Овој сајт користи колачиња за подобрување на корисничкиот интерфејс. Прифати Прочитај

Почитувани! Не е дозволено копирање на текстови од Прекрасен свет.