Вести

ЗОО Скопје со апел до сите хумани граѓани да се приклучат во хуманитарната акција

 

Четиригодишната Симона Хаџи-Тошев, за жал, боледува од акутна нелимфобластна леукемија. Деновиве се собрани над 30.000 евра, а малата Симона со родителите веќе е во Загреб. Потребно е да соберат 140 000 евра за лекувањето. Зоолошка градина Скопје се приклучува во хуманитарната акција и ги повикува сите посетители да донираат за Симона во недела (27.10.). Од 09:00- 18:00 ќе бидат поставени кутии за донации, а во меѓувреме ќе може да се дружите и фотографирате со омилените Дизни маскоти, да гледате бесплатно магионичарско шоу и многу други содржини преку кои ќе помогнеме да се соберат средства за малата Симона.
Да бидеме хумани, да спасиме еден млад живот. За среќно детство на Симона! ♥

Броеви за донации:
Телеком 143 424
А1 143 460

 

 

Слични написи

Адреналинскиот забавен парк „Мега“ останува во Скопје до 1 јули

Biba

Во Скопје ќе се одржи детски натпревар по ментална аритметика

Biba

„Роса школо за родителство“ во Струмица

admin

Овој сајт користи колачиња за подобрување на корисничкиот интерфејс. Прифати Прочитај

Почитувани! Не е дозволено копирање на текстови од Прекрасен свет.