Вести

Златно славејче, ЏП и Стефонатор, RHCP Real tribute и 2 Бона на Summerland

 

 

Фестивалот „Summerland”кој секојдневно се одржува во Градски парк, и овој викенд нуди забавна програма за сите возрасти. За најмалите, од 19:00 вечерва ќе настапат „Златно славејче“, а по нив и омилените детски јутјубери ЏП и Стефонатор. Во 21:00, во летното кино, посетителите ќе можат да го погледнат македонскиот филм „Џган“. Утре од 22:00, на Школка ќе настапи најдобриот европски трибјут на Red Hot Chilli Peppers, а во недела, македонските рапери 2 Бона и Диџеј Че.

Фестивалот трае до 28 јули, а ќе го затвори етногрупата Љубојна.

 

 

Слични написи

Скопската Зоолошка градина денес е домаќин на првиот Детски зоо маратон

Biba

“Една” на Вук Митевски на престижниот 59-ти интернационален Краков филмски фестивал

Biba

Денес е Меѓународниот ден на кафето

Biba

Овој сајт користи колачиња за подобрување на корисничкиот интерфејс. Прифати Прочитај

Почитувани! Не е дозволено копирање на текстови од Прекрасен свет.