Забава

Златен ретривер ја „довлечка“ мачката за групната фотографија

 

Сопствениците на миленичиња често споделуваат слатки видеа на социјалните мрежи кои ги прикажуваат во невообичаени ситуации, а едно такво видео беше објавено на Твитер, во кое се гледа моментот кога кучето ќе зграпчи мачка и ќе ја присили да се придружи на „семејна“ фотографија.

 

Ова слатко видео од група како позира со тројца златни ретривери и мачка е објавено на профилот на Фејсбук на Твитер на The Feel Good Page.

 

Кучињата се наредени и подготвени за групна фотографија, а едното отиде и донесе мачка „бегалка“ и ја натера да им се придружи.
Откако мачката се приклучи на забавата, ретриверите лесно зазедоа пози во прегратка со мачката, не оставајќи простор да избега.

„Куче кое влече мачка за групна фотографија е единственото што треба да го видите денес“, напишаа во описот на видеото.

Можеби ќе ве интересира

Kudadoo, најдобриот луксузен ресорт на светот

Biba

Меѓународен ден на мажите

Biba

Брендот Nike X Jordan ги лансираше своите први копачки

Biba

Овој сајт користи колачиња за подобрување на корисничкиот интерфејс. Прифати Прочитај

Почитувани! Не е дозволено копирање на текстови од Прекрасен свет.