Љубов и секс

За што фантазираат жените и мажите во кревет

 

Еден од порталите за запознавање од Ирска, ги анкетирал своите членови за тоа какви сексуални фантазии имаат. Интересно е тоа што од добиените резултати жените изненадуваат.

Иако многумина не сакаат да зборуваат на оваа тема, сите понекогаш имаме фантазии поврзани со сексот. Сите имаме некакви афинитети поврзани со сексот. Понекогаш, тие се преклопуваат помеѓу мажите и жените.

Повеќе од половина од жените, 57 %, изјавиле дека фантазираат за секс со поранешен партнер додека водат љубов со актуелниот партнер.

Слично како жените, околу 53 % од мажите фантазираат за секс со поранешната партнерка додека водат љубов со актуелната, а само 16 % од нив имале грижа на совест заради таа фантазија.

Следна фантазија од листата на фантазии е фантазирањето за груб секс, како од порно филмовите.

Потоа е фантазијата за секс со позната личност. По неа следува фантазирањето за секс со актуелниот партнер, а него го следи фантазирањето за секс со непознати.

На самото дно од листата се фантазиите за групен секс и за секс со пријатели.

15% од испитаниците имале фантазии за секс на јавно место, а листата завршува со фантазиите за секс со униформирани лица.

 

Слични написи

Наскоро секс без опасност од забременување

Biba

Емотивна дистанцираност во врската

admin

Вистината за сексот на средовечните жени

dart

Овој сајт користи колачиња за подобрување на корисничкиот интерфејс. Прифати Прочитај

Почитувани! Не е дозволено копирање на текстови од Прекрасен свет.