Сцена

Започнува Оскар грозницата

Веднаш по премиерата на филмот за Фреди Меркјури Bohemian Rhapsody, по медиумите и социјалните мрежи почнаа да се шират предвидувања за тоа кои филмови ќе бидат номинирани во големата филмска грозница, за наградата Оскар. Доделувањето на Оскарите е дури за три месеци, и многу филмови до тогаш ќе го видат светлото на денот, но сепак некои филмски остварувања се фаворити за номинација. На таа листа се наоѓаат: A star is born, Green book, Black panther и Bohemian Rhapsody. Во делот за Bohemian Rhapsody се типува на Оскарот за најдобра машка главна улога за актерот Rami Malek.

Во моментов во предност е A Star is born, но има уште многу до моментот на прогласување на номинациите.

Green book е филм кој има прилично добра приказна со одлична актерска екипа. Неговата премиера е на 6 декември.

Black panther е филм кој како блокбастер ги сруши рекордите на гледаност во кино салите, но исто така доби и добри критики.

Во опција се и филмовите Roma, The favourite, First man, Vice, Widows.

Ќе биде интересна и неизвесна трака.

 

Слични написи

Том Хенкс призна дека го снимил „Кодот на Да Винчи“ само за парите

dart

Ford v Ferrari – филм што не се пропушта

Biba

Ед Ширан и Џастин Бибер направија уште еден заеднички проект

Biba

Овој сајт користи колачиња за подобрување на корисничкиот интерфејс. Прифати Прочитај

Почитувани! Не е дозволено копирање на текстови од Прекрасен свет.