Ен Хатавеј ја доби својата ѕвезда на “Патеката на славните” во Холивуд

 

Американската актерка Ен Хатавеј официјално стана една од оние што имаат своја ѕвезда на “патеката на славните” во Холивуд.

На церемонијата на поставување на ѕвездата дојде со своите родители, сопругот и со својата пријателка – австралиската актерка Ребел Вилсон, со која настапува во новиот филм “The Hustle”.

На говорот на церемонијата таа им се заблагодари на своите фанови и на луѓето кои со децении се во нејзиниот живот и со тоа ја прават среќна и весела.

 

Don`t copy text!