Елса Хоск со градник од милион долари

Овогодишното Vistoria’s Secret шоу привлече многу убави луѓе, многу модели и медиуми.

Како и секоја година, така и оваа, Vistoria’s Secret го презентираат и својот градник од милион долари.

Оваа година честа да го носи Fantasy bra го доби прекрасната швеѓанка Елса Хоск.

На 2 декември во Њујорк ќе се одржи фантастичното и гламурозно Vistoria’s Secret шоу на кое ќе биде претставена нивната најнова колекција.

Елса Хоск традицијата на носење на градникот од милион долари ќе го наследи од многуте познати манекенки како Тајра Бенкс, Жизел Бундхен, Хајди Клум, Адриана Лима, Миранда Кер.

Овогодишниот Fantasy bra ќе биде изработен од 2100 Сваровски кристали и топази вградени во сребро. За изработка на овој градник потрошени се 930 работни часа.

Копирањето на содржината е забрането!