Ед Ширан и Џастин Бибер направија уште еден заеднички проект

 

По две години пауза Ед Ширан се враќа на сцената со нова песна која ја сними со Џастин Бибер и ги израдува фановите. Песната носи назив “I don’t care”.

Продукцијата е дело на Макс Мартин, Шелбек и ФРЕД. Станува збор за ритмичка поп-песна во која гласовите на двајцата пејачи перфектно се преклопуваат и спаруваат.

Песната го опишува комфорот на луѓето што го чувствуваат кога се во долга врска, а и двајцата можат да се пофалат со квалитетни и долги врски.

Ова не е прв нивен заеднички проект. Соработуваа и на синглот на Џастин Бибер “Love Yourself” пред четири години.

 

Don`t copy text!