Сцена

Дури и во карантин, Џејсон Момоа секојдневно тренира со своите деца

За време на неодамнешното појавување во шоуто „Елен“, актерот Џејсон Момоа зборуваше за поминување доволно квалитетно време со своите две деца, синот Накоја-Волк (11) и ќерката Лола (12). Тој објасни дека обајцата добро се прилагодуваат на животот во карантин, посетуваат виртуелно училиште и на тој начин имаат контакт со пријателите. Покрај тоа, Момоа ја презема улогата на тренер и дома редовно тренира со своите деца. „Мислам дека тие навистина го сакаат тоа и сигурен сум дека сакаат да ме имаат дома да го поминуваме времето заедно. Фала му на Бога што ги имаат своите наставници, почит кон нив. Јас сум тука за некоја акција, качување по sидови, користење на лак и стрела“, вели Момоа.
  Во март, Момоа на Инстаграм го објави своето видео од „Мананало предизвикот“ на Лола, во кое таа фрлаше секира кон целта додека возеше велосипед без да застане. Тренингот со своите деца му помага и на актерот да остане во форма, затоа што во повеќе наврати изјави дека не ужива особено во диети и вежбање, особено кога станува збор за интензивна физичка трансформација, како што се бараше во филмот „Акваман“.

Можеби ќе ве интересира

Осум работи што најверојатно не сте ги знаеле за Рами Малек

Biba

Spice Girls се спремаат за повторна турнеја по 10 години пауза

admin

Кејт Бланшет ги воодушеви фановите со својата трансформација

Biba

Овој сајт користи колачиња за подобрување на корисничкиот интерфејс. Прифати Прочитај

Почитувани! Не е дозволено копирање на текстови од Прекрасен свет.