Вести

Детски Зоо маскенбал во скопската Зоолошка градина

 

Во недела (31 март), во пресрет на празникот на шегата – 1 Април, во Скопје Зоо ќе се одржи голем детски маскенбал со почеток во 13 часот. Забавата ќе започне со едукативна еколошка детска претстава „Зеленковци“, а потоа ќе има парада на маски и подароци за секое маскирано дете. Најдобрите маски ќе бидат наградени. Влезот за маскенбалот е 50 денари, односно редовна цена на влезница во Зоолошка градина Скопје.

Слични написи

Битолско свежо млеко отсега збогатено со Д3 витамин

admin

Денес започна задолжителното носење на лична заштитна опрема за носот и устата

admin

Скопската Зоолошка градина доби нови жители

Biba

Овој сајт користи колачиња за подобрување на корисничкиот интерфејс. Прифати Прочитај

Почитувани! Не е дозволено копирање на текстови од Прекрасен свет.