Љубов и секс

Детаљ за време на сексот кој открива неверство

 

Зборовите не се единствениот начин за да се докаже неверство, ниту пак пронајдени тајни пораки и слики во мобилниот телефон. Детали што можат да укажат на неверство има и за време на сексот со партнерот.

Американско истражување спроведено на 1000 мажи и жени покажува дека и интензитетот на стенкање за време на сексот може да покаже дали партнерот ве изневерува. Дури 60 % од жените и 70 % од мажите признале дека се погласни кога имаат секс со љубовниците, отколку со партнерите. Тие изјавиле дека поради грижа на совеста се потивки додека имаат секс со партнерот.

Исто така, дури 90 % од жените изјавиле дека се погласни за време на сексот и во двата случаи.

Гласноста на стенкањето може да влијае на интензитетот на задоволството и квалитетот на сексот, а докажано е дека гласното водење љубов поттикнува повозбудлив и и постраствен секс.

 

Можеби ќе ве интересира

Факти за женската мастурбација

Biba

За што не смеете да зборувате за време на секс-игрите

admin

Може ли да сакате двајца мажи во исто време?

Biba

Овој сајт користи колачиња за подобрување на корисничкиот интерфејс. Прифати Прочитај

Почитувани! Не е дозволено копирање на текстови од Прекрасен свет.