Љубов и секс

Десет работи кои жените и мажите не ги простуваат во кревет

 

Ова е една од ситуациите во која мажите и жените комплетно се разликуваат.

Страницата за запознавање Illicit Encounters спровела истражување меѓу 2000 мажи и жени, во кое тие откриваат што не поднесуваат во кревет од своите партнери.

Најверојатно претпоставувате дека одговорите што ги дале жените се дијаметрално спротивни од одговорите што ги дале мажите.

  • 10 работи што жените не ги поднесуваат кај мажите во кревет

– Прескокнување на предиграта

– Кога само тој ќе доживее оргазам

– Трапавост

– Груб “dirty talk”

– Недостаток на разговор после сексот

– Кога тој ќе заспие веднаш по сексот

– Коментирање на нејзиниот телесен изглед

– Да претпоставува дека знае што таа сака во сексот

– Не ги зема во обѕир нејзините желби и потреби

– Физички однос без емоции

 

  • 10 работи што мажите не ги поднесуваат кај жените во кревет

– Не иницираат сексуален однос

– Водење љубов во темница

– Лажен оргазам

– Премногу зборување

– Кога не сакаат нешто ново и различно

– Споредување со бившите љубовници

– Планирање на потези во креветот

– Срамежливост

– Мислењето дека мажите сакаат секс во секој момент

– Претерана грижа за изгледот

 

Слични написи

Каква порака да ѝ испратите на личноста која ви се допаѓа

admin

Лоши навики кои можат да го уништат вашиот сексуален живот

admin

Три важни зборови што можат да го поправат секој лош секс

Biba

Овој сајт користи колачиња за подобрување на корисничкиот интерфејс. Прифати Прочитај

Почитувани! Не е дозволено копирање на текстови од Прекрасен свет.