Спорт

Дванаесет руски атлетичари се суспендирани поради допинг

Дванаесет руски атлетичари, меѓу кои и олимпискиот првак во скок во височина од Лондон 2012, Иван Ухов, се суспендирани заради допинг, објави денес Меѓународниот суд за спорт во Лозана, Швајцарија.

Атлетичарите заради различни допинг прекршоци се суспендирани од две до осум години.

Покрај Ухов е светскиот првак во скок во височина од 2013 година Светлана Школина, соопштија од Меѓународниот суд за спорт во Лозана.

Можеби ќе ве интересира

Македонија се искачи на првото место во групата

admin

Финалето на СП во фудбал меѓу Хрватска и Франција го следеле неверојатни 1,12 милијарди луѓе

Biba

Никола Карабатиќ заради операција ќе го пропушти СП во ракомет следната година

admin

Овој сајт користи колачиња за подобрување на корисничкиот интерфејс. Прифати Прочитај

Почитувани! Не е дозволено копирање на текстови од Прекрасен свет.