Спорт

Голманот на Јордан постигна гол од својот казнен простор

На фудбалскиот натпревар во главниот град на Јордан, Аман, голманот на Јордан против репрезентацијата на Индија постигна спектакуларен гол од својот казнен простор.

Голот го постигна на тој начин што кога голманот на Индија шутира слободен удар, топката стигнува до казнениот простор на Јордан. Тогаш голманот на репрезентацијата на Јордан, Шафи, ја прифаќа и веднаш упатува шут кон половината на Индија кој стигнува до индискиот голман кој не успева да ја прифати топката, таа отскокнува и влегува во голот на Индија Така ја доведува репрезентацијата на Јордан до водство од 1:0. Инаку натпреварот помеѓу Јордан и Индија заврши со резултат 2:1.

Овој спектакуларен гол долго ќе се прикажува на екраните во Јордан и низ светот.

https://youtu.be/mGyHHlQ60O4

 

Слични написи

Златан Ибрахимовиќ се враќа во Милано

admin

Заврши кратката фудбалска кариера на најбрзиот човек на светот

Biba

Посрамениот Калиниќ е на чекор до трансфер во Атлетико Мадрид

admin

Овој сајт користи колачиња за подобрување на корисничкиот интерфејс. Прифати Прочитај

Почитувани! Не е дозволено копирање на текстови од Прекрасен свет.