Убавина

Гламур во движење

Мајкл Корс е познат по изјавата дека модните додатоци ја комплетираат и подигнуваат на повисоко ниво речиси секоја комбинација што ја носите. Часовниците не се исклучок, а поседувањето на еден во вашата колекција стана дефиниција за добар вкус. Со летните денови кои неизбежно значат полесна облека, мал додаток навистина ќе додаде допир на луксуз во вашата секојдневна облека или облеката за посебни пригоди.

Верни на цврстиот, истакнат стил на Мајкл Корс, оваа сезона ви претставуваме цела палета на аналогни модели кои нема да излезат од мода во наредните години. Ленокс е нов модел на инаку предимензиониран часовник со впечатливо лого, а моделот Еверест ги истакнува бакетат цирконите како легендарен детал на најпродаваниот модел.

Целосно новиот модел Emery дебитира со куќиште во форма на квадрат, обложено со циркони и впечатливи римски цифри, и совршено се вклопува во колекцијата MK челични часовници во златна боја. Нашиот личен фаворит дефинитивно се часовниците со златни тонови со суптилна, но главно присутна џет-сет естетика на вечниот Њујорк и неговото луксузно одморалиште Хемптонс, споменати толку пати во секој филм или серијал сместен во „градот што никогаш не спие“.

Related posts

Бикини тренд за претстојното лето што ќе изнудува воздишки

Biba

Нега на сува и дехидрирана коса

dart

На кој начин стилот на живот влијае на животниот век

Biba

Овој сајт користи колачиња за подобрување на корисничкиот интерфејс. Прифати Прочитај

Почитувани! Не е дозволено копирање на текстови од Прекрасен свет.