Забава

Гинисов рекорд за најбрза колиба на тркала во светот

 

 

Сопственикот на оваа малку чудна творба потрошил седум месеци за од фолксваген пасат од 1999 година, да создаде патувачка колиба. И не само патувачка колиба, туку најбрза патувачка колиба, и воедно да постигне рекорд за Гинис. Направени се дополнителни промени како нови тркала, нов и појак мотор и вградил дополнителна метална рамка. Искористил 4,2-литрен В8 мотор од ауди РС4 од 450 коњски сили.

Иако се работи за големо возило, во него има место само за два патника.

Погледнете го видеото.

 

Слични написи

Штрумфовите ќе наполнат 60 години

admin

Најдобрите плажи со сино знаменце во Грција за летото 2018

admin

Писмо од Алберт Ајнштајн продадено на аукција за 32.000 долари

admin

Овој сајт користи колачиња за подобрување на корисничкиот интерфејс. Прифати Прочитај

Почитувани! Не е дозволено копирање на текстови од Прекрасен свет.