Технологија

Врвните технологии кои ги поседува Ultra Vision Leica камерата на Huawei P40 Pro

Фотографијата е универзален јазик. Од нивното претставување, флегшип моделите на сериите P на Huawei станаа најдобар партнер на аматерите и на професионалците.  
  Секој уред од P серијата нуди уникатно фотографско искуство за своите корисници, благодарение на сè пософистицираниот и моќен хардвер и напредните технологии за сликање.
  HUAWEI P20 сериите се појавија со идеја да користат физички најголем CMOS сензор во паметните телефони, а HUAWEI P30 серијата ги смени правилата на фотографија со неверојатна близина и чувствителност на светлина. Новиот Huawei P40 Pro доаѓа со Ultra Vision Leica Camera систем и продолжува да ја пишува приказната за совршенство во секој кадар направен со Huawei.

Слични написи

Фејсбук блокира профили во САД

admin

НАСА ги претстави најновите одела за престој во вселената

Biba

Huawei со помош на вештачка интелигенција ја заврши Недовршената симфонија на Франц Шуберт

Biba

Овој сајт користи колачиња за подобрување на корисничкиот интерфејс. Прифати Прочитај

Почитувани! Не е дозволено копирање на текстови од Прекрасен свет.