Select Page

Во мода се враќаат фармерките со низок струк

Во мода се враќаат фармерките со низок струк

 

Според најавите што почнаа да кружат во светот на модата, на сцена повторно се појавуваат фармерките со низок струк, кои беа актуелни на почетокот на овој милениум.

Најавата ја потврдија и од модната куќа Шанел, а папараците успеаја да ја снимат познатата манекенка Емили Ратајковски со својот сопруг облечена во вакви фармерки.

 

 

Некои од жените баш и не ги сакаат многу, затоа што ги покажуваат сите аномалии на телото. Задникот во нив воопшто не изгледа привлечно, поради тоа што визуелно го прикажуваат како помал и рамен.

Сепак, трендот на носење полека се прифаќа и старите фармерки со низок струк повторно ги живеат своите моменти на слава.

Погледнете како овој тип на облека ѝ прилега на Емили.

 

 

Наши пријатели

Патување низ времето

Follow Us

Почитувани! Не е дозволено копирање на текстови од Прекрасен свет.