Забава

ВИНОСКОП 2023 – Фестивалот на виното по 13-ти пат во Скопје

Фестивалот на виното – ВИНОСКОП, кој има за примарна цел подигнување на винската култура, по 13-ти пат ќе се одржи во Скопје од 11.10 – 14.10 пред Спортскиот центар „Борис Трајковски“. Најавено е учество на преку 40 винарии и вкусни деликатеси, а дополнето со богата музичка програма. Нека ова биде уште една есен за паметење и возбуда за сите сетила со убаво македонско вино и најдоброто од македонската и балканската музика.

Слични написи

Најлутата пиперка во светот вклучена во Гинисовата книга на рекорди

dart

Ги нарекуваат вампири бидејќи кожата буквално им се распаѓа на сонце

admin

Слаба си како Twiggy

admin

Овој сајт користи колачиња за подобрување на корисничкиот интерфејс. Прифати Прочитај

Почитувани! Не е дозволено копирање на текстови од Прекрасен свет.