Буфон на прагот на потпишување на договор со PSG

 

Џиџи Буфон е пред потпишување на договор со PSG, според кој би требало да остане во клубот до 2021 година.

Според информациите на ESPN, PSG е подготвен соработката да ја продолжи на уште една дополнителна сезона, но во договорот наводно планираат да вклучат и нова опција, според која во клубот би го задржале додека не наполни 43 години.

Со новиот договор, Буфон би добивал поголема плата и бонуси.

Некогашниот голман на Јувентус и репрезентацијата на Италија оваа сезона собра 20 настапи, но јавноста делумно го обвинува за елиминацијата од Лигата на шампионите од Манчестер Јунајтед.

 

Копирањето на содржината е забрането!