Спорт

Буфон на прагот на потпишување на договор со PSG

 

Џиџи Буфон е пред потпишување на договор со PSG, според кој би требало да остане во клубот до 2021 година.

Според информациите на ESPN, PSG е подготвен соработката да ја продолжи на уште една дополнителна сезона, но во договорот наводно планираат да вклучат и нова опција, според која во клубот би го задржале додека не наполни 43 години.

Со новиот договор, Буфон би добивал поголема плата и бонуси.

Некогашниот голман на Јувентус и репрезентацијата на Италија оваа сезона собра 20 настапи, но јавноста делумно го обвинува за елиминацијата од Лигата на шампионите од Манчестер Јунајтед.

 

Слични написи

Линдзи Вон се враќа на скијачките терени

Biba

Сари стана првиот италијански тренер кој се пласирал во финалето на Европската лига

Biba

Македонија се искачи на првото место во групата

admin

Овој сајт користи колачиња за подобрување на корисничкиот интерфејс. Прифати Прочитај

Почитувани! Не е дозволено копирање на текстови од Прекрасен свет.