Select Page

Бред Пит во новиот научнофантастичен филм “Ad Astra”

Бред Пит во новиот научнофантастичен филм “Ad Astra”

 

Една од најголемите филмски компании “20th Century Fox” ги собра режисерот Џемс Греј, сценаристот Итан Грос и бројна позната артистичка група како Бред Пит, Томи Ли Џонс, Лив Тајлер, Доналд Сатерленд, за потребите на снимањето на новиот високобуџетен СФ филм со наслов “Ad Astra”.

Се очекува филмот да се појави во кината во септември оваа година.

Што се однесува до дејството на филмот, приказната го следи астронаутот Реј Мекбрајд (Бред Пит), кој патува до работ на Сончевиот Систем во потрага по својот изгубен татко и ги решава предизвиците поврзани со опстанокот на нашата планета. Неговиот пат ќе ги открие тајните на опстанокот на човечкиот вид и неговото место во вселената.

Погледнете го трејлерот и запознајте се поблиску со филмот.

 

 

Наши пријатели

Патување низ времето

Follow Us

Почитувани! Не е дозволено копирање на текстови од Прекрасен свет.