Select Page

Бил и Мелинда Гејтс купија куќа од 43 милиони долари во калифорнискиот Дел Мар

Бил и Мелинда Гејтс купија куќа од 43 милиони долари во калифорнискиот Дел Мар

Кога тој не се занимава со донирање на милиони долари за борба против коронавирусот и други најразлични болести, Бил Гејтс и неговата сопруга Мелинда купуваат луксузни вили. Ново во домот на оваа двојка е луксузната вила во Дел Мар, Калифорнија, со прекрасен поглед на океанот.

Мелинда и Бил Гејтс искешираа 43 милиони долари за нивниот нов дом, а првиот поглед на локацијата и луксузната вила ќе ве остават без зборови.

 

 

Имотот е лоциран во Дел Мар од Калифорнија, има неверојатен поглед на океанот и ова е еден од најскапите имоти во областа.
Она што е посебно е дека покрај главната куќа каде што ќе престојуваат Гејтсови, има и стаклена градина, но и две куќи за гости. Сите се со пристап до спа-агол, домашно кино, како и стаклен базен, тениско игралиште и џакузи за десет лица.
Вилата, како и сè околу него, се наоѓа веднаш до океанот.

Изградена е во 1999 година од познатиот архитект и дизајнер Кен Рончети.

Нурнете во убавината на оваа вила.

 

 

 

 

 

 

 

Наши пријатели

Патување низ времето

Follow Us

Почитувани! Не е дозволено копирање на текстови од Прекрасен свет.