Забава

Бил и Мелинда Гејтс купија куќа од 43 милиони долари во калифорнискиот Дел Мар

Кога тој не се занимава со донирање на милиони долари за борба против коронавирусот и други најразлични болести, Бил Гејтс и неговата сопруга Мелинда купуваат луксузни вили. Ново во домот на оваа двојка е луксузната вила во Дел Мар, Калифорнија, со прекрасен поглед на океанот.

Мелинда и Бил Гејтс искешираа 43 милиони долари за нивниот нов дом, а првиот поглед на локацијата и луксузната вила ќе ве остават без зборови.

 

 

Имотот е лоциран во Дел Мар од Калифорнија, има неверојатен поглед на океанот и ова е еден од најскапите имоти во областа.
Она што е посебно е дека покрај главната куќа каде што ќе престојуваат Гејтсови, има и стаклена градина, но и две куќи за гости. Сите се со пристап до спа-агол, домашно кино, како и стаклен базен, тениско игралиште и џакузи за десет лица.
Вилата, како и сè околу него, се наоѓа веднаш до океанот.

Изградена е во 1999 година од познатиот архитект и дизајнер Кен Рончети.

Нурнете во убавината на оваа вила.

 

 

 

 

 

 

 

Можеби ќе ве интересира

“La tomatina” фестивалот во Шпанија

admin

Скопската зоолошка градина доби несекојдневна принова

admin

Плажите во Австралија преплавени со медузи

admin

Овој сајт користи колачиња за подобрување на корисничкиот интерфејс. Прифати Прочитај

Почитувани! Не е дозволено копирање на текстови од Прекрасен свет.