Сцена

Бен Афлек ја продава вилата за вртоглава сума и се сели со Џенифер Лопез во нов дом

Актерот Бен Афлек ја продава вилата во кој живеел сам по разводот со Џенифер Гарнер.

Палатата на Афлек е на листата на најскапите во областа Лос Анџелес. Бараната цена на актерот за неговиот поранешен дом е 28,5 милиони долари.

Изгледа дека Џеј Ло и Бен немаат доволно место во куќите кои веќе ги имаат, со оглед на тоа што сега бараат уште поголем и луксузен дом.

Сепак, не може да се каже дека до сега не живееле удобно. Палатата на Афлек е во традиционален стил, а целиот имот се простира на 13 илјади квадратни метри. Вилата има седум спални соби, девет бањи, луксузни дневни соби и удобности како кино, винарска визба, бар, теретана и велнес сала.

Имотот има и голем двор опкружен со висока ограда и дрвја. Покриената тераса и терасата на вториот кат на вилата гледаат на надворешниот простор што го исполнува тревникот, градината, гостинската куќа, базенот со воден тобоган и бањата.

Related posts

Во најава продолженија на филмскиот хит Аватар

admin

Синди Крафорд и Керолин Марфи позираа голи за да докажат дека годините се само бројка

Biba

Од Марвел до Тарантино – филмови што ќе ги гледаме во 2019 година

Biba

Овој сајт користи колачиња за подобрување на корисничкиот интерфејс. Прифати Прочитај

Почитувани! Не е дозволено копирање на текстови од Прекрасен свет.