Гастрономија

Батерскоч карамели

 

Потребни состојки:

1 чаша путер (во парчиња на собна температура)

2 1/2 чаши шеќер

3/4 чаша вода

1/2 чаша јаворов сируп

1/4 чаша мед

1/2 лажичка сол

1/2 лажичка рум

Начин на подготовка:

  1. Во тенџере на средна температура ставете ги шеќерот, водата и јаворовиот сируп. Покријте го тенџерето со капак и оставете го шербетот да зоврие, без мешање.
  2. Откако убаво ќе се згусне додајте ги путерот, солта и румот и мешајте постојано додека смесата повторно да се згусне.
  3. Тргнете го тенџерето од шпорет, додајте го румот и измешајте. Смесата сипете ја во правоаголно тавче намастено со путер.
  4. Оставете го 1-2 минути да се лади и потоа исечете ги карамелите на коцки или во форма по ваша желба.

На здравје!

 

Можеби ќе ве интересира

Кафе со карамел сос

Biba

Нискокалоричен чипс од краставици печен во рерна

Biba

Печени јаболки полнети со фил од овесни снегулки

Biba

Овој сајт користи колачиња за подобрување на корисничкиот интерфејс. Прифати Прочитај

Почитувани! Не е дозволено копирање на текстови од Прекрасен свет.