Select Page

Барселона без Дембеле против Ливерпул

Барселона без Дембеле против Ливерпул

 

Тренерот на Барселона Ернесто Валварде нема да може да смета на Дембеле за реванш натпреварот во полуфиналето на Лигата на шампиони против Ливерпул.

Направените прегледи во неделата покажаа дека Дембеле нема да може да заигра на реванш натпреварот против Ливерпул во Анфилд. Французинот ја доби повредата на biceps femoris мускулот на десната нога поради која ќе мора да паузира. Од Барселона не соопштија колкава ќе биде паузата на Дембеле.

Тој повредата ја доби во првата минута на саботниот натпревар, во кој Селта ја победи Барселона со резултат 2:0. Го замени младиот Алекс Коладо.

Ова е трета повреда на Дембеле во актуелната сезона, а во претходните две му страдаше истиот мускул на другата нога.

 

Наши пријатели

Патување низ времето

Follow Us

Почитувани! Не е дозволено копирање на текстови од Прекрасен свет.