Здравје

Арапски еликсир од три состојки кој гарантира младоликост

Арапските жени отсекогаш биле познати како жени со младешки изглед, а наводно во тоа им помага „еликсирот на младоста“, кој лесно можете да го направите сами дома.

Потребни ви се само три состојки: лимон, мед и маслиново масло. Еликсирот се конзумира двапати годишно, а според верувањето на арапските жени целосно го подмладува организмот. За да го направите, потребни ви се: 100 мл сок од лимон, 200 г мед и 50 мл маслиново масло.

Едноставно измешајте ги сите наведени состојки и консумирајте по една кафена лажичка три пати на ден, околу 15 до 20 минути пред оброците. Откако ќе завршите со целата смеса, направете пауза од половина година.

Слични написи

Дали сода бикарбона навистина може да ви помогне да ги избелите забите?

dart

Витамини и минерали кои ублажуваат настинка и грип

Biba

Знаци кои укажуваат дека поминувате низ рана менопауза

Biba

Овој сајт користи колачиња за подобрување на корисничкиот интерфејс. Прифати Прочитај

Почитувани! Не е дозволено копирање на текстови од Прекрасен свет.