Актерите на мегасеријата Game of thrones во свечена облека

 

Актерската екипа на светски познатиот серијал Game of thrones најверојатно се најпрепознатливите лица во светот.

Во последното промотивно видео за премиерата на првата епизода од осмата и последна сезона, ХБО ги собра на едно место сите и ги облече во свечена облека.

Меѓу нив се Питер Динклиџ, Емилија Кларк, Кит Харингтон, Мејзи Вилијамс и Чарлс Данс.

Премиерата е најавена за 14 април, а епизодите ќе се прикажуваат до 19 мај, за кога е планирана последната епизода.

 

 

Копирањето на содржината е забрането!