Сцена

Адел го напушти интервјуто откако новинарот рече дека не го слушал нејзиниот нов албум

 

Адел го напушти ексклузивното интервју откако австралискиот новинар призна дека не го слушал нејзиниот нов албум „30“.

Водителот на „Weekend Sunrise“, Мет Доран и снимателската екипа пристигнаа во Лондон на интервју, а наводно за тоа им биле платени милион долари. Во текот на разговорот Доран признал дека слушал само една песна од албумот, а Адел веднаш решила да го прекине интервјуто.

 

Доран објасни дека не го видел мејлот во кој му бил доставен албумот. Многумина се прашуваат како успеал да направи ваква грешка. Новинарот Питер Форд напиша дека оваа ситуација е прилично непријатна, но дека Доран инаку е личност која секогаш ги извршува своите задачи.

Сепак, некои го критикуваа. Писателката Тарла Ламберт изјави дека има илјадници квалификувани новинари кои би направиле се за да бидат на позицијата на Доран и дека овој „скандал“ е идеален пример за тоа како некој ја користи привилегијата.

Можеби ќе ве интересира

Мадс Микелсен е најдобриот платен убиец на светот во најновиот шпионски трилер “Polar”

Biba

Кира Најтли проговори за мајчинството

Biba

Џенифер Лопез и Алекс Родригез го потврдија крајот на свршувачката: Ќе бидеме подобри како пријатели

dart

Овој сајт користи колачиња за подобрување на корисничкиот интерфејс. Прифати Прочитај

Почитувани! Не е дозволено копирање на текстови од Прекрасен свет.