Видеа

Австралиец го собори светскиот рекорд во најмногу склекови за еден час

Даниел Скали, австралиски спортист, влезе во Гинисовата книга на рекорди откако направи 3.182 склека за еден час.

 

Related posts

Враќање во живот на Jaguar E-type XKE 4,2 coupe

admin

Најекстермните теренски возила за кои е тешко да се поверува дека постојат

admin

Секојдневни проблеми што можат да се решат со запалка

Biba

Овој сајт користи колачиња за подобрување на корисничкиот интерфејс. Прифати Прочитај

Почитувани! Не е дозволено копирање на текстови од Прекрасен свет.