Видеа

Австралиец го собори светскиот рекорд во најмногу склекови за еден час

Даниел Скали, австралиски спортист, влезе во Гинисовата книга на рекорди откако направи 3.182 склека за еден час.

 

Слични написи

Кристијано Роналдо со брада

admin

Враќање во живот на Jaguar E-type XKE 4,2 coupe

admin

16 магични рачни изработки

admin

Овој сајт користи колачиња за подобрување на корисничкиот интерфејс. Прифати Прочитај

Почитувани! Не е дозволено копирање на текстови од Прекрасен свет.